Zalety i wady pożyczek pod zastaw samochodów

Zalety i wady pożyczek pod zastaw samochodów

Coraz większe zainteresowanie wśród klientów wzbudza pożyczka pod zastaw samochodu ? to oferta pozabankowa, która przeznaczona jest dla każdego posiadacza samochodu. Dzięki niej można uzyskać pieniądze bez dodatkowych zaświadczeń o dochodach oraz bez sprawdzania historii kredytowej w bazach dłużników. To korzystne rozwiązanie, ponieważ autem pod zastaw można cały czas jeździć, jednak ma też swoje minusy. Dla kogo pożyczka pod zastaw samochodu będzie dobra?

Ile można otrzymać pieniędzy?

Kwota pożyczki zależna jest głównie od stanu technicznego pojazdu oraz od wartości określonej przez rzeczoznawcę. Na ogół jest to 50% wartości pojazdu, ale w niektórych przypadkach może być to kwota nieco wyższa lub nieco niższa. Oczywiście, pożyczka pod zastaw samochodu udzielana jest nawet na spore sumy, do 30 000 złotych, lecz wartość pojazdu musi być wtedy odpowiednio wysoka. Oferta jest dostępna dla właścicieli samochodów osobowych i dostawczych wszystkich marek, zarówno nowych, jak i starszych. Okres spłaty pożyczki wynosi zwykle około 30 dni, niemniej jednak można także zawrzeć umowę na dłuższy czas zależnie od firmy pożyczkowej ? nawet do 2 lat.

Pożyczka pod zastaw samochodu ? warunki

Pożyczki tego typu udzielane są praktycznie każdej osobie, która posiada samochód, ale musi ona spełnić także dodatkowe warunki. Jako że samochód jest zabezpieczeniem, nie może być on przedmiotem praw osób trzecich, nie może być przedmiotem zajęcia komorniczego, a także innych praw, dlatego jeżeli jest to samochód wyleasingowany lub jest spłacany w ramach kredytu bankowego, wtedy pożyczka pod zastaw samochodu nie będzie udzielona.

Do uzyskania pożyczki potrzebne będą dokumenty takie jak dowód tożsamości, dowód rejestracyjny pojazdu, karta pojazdu, dokumenty ubezpieczeniowe OC. Dodatkowo firma może zażądać od klienta dokumentów potwierdzających adres oraz innych dowodów tożsamości. Zaświadczenia o dochodach nie są wymagane, BIK i inne biura nie są sprawdzane.

Co się dzieje w przypadku, gdy pożyczka pod zastaw samochodu nie jest spłacona?

Gdy kredyt pod zastaw samochodu nie zostanie spłacony terminowo, wówczas firma pożyczkowa podejmuje się zgodnie z przepisami i umową odzyskania samochodu na podstawie tytułu egzekucyjnego. Dla klienta jest to niekorzystna procedura, jako że pożyczki udzielane są na połowę wartości samochodu, natomiast firma pożyczkowa przejmuje cały pojazd. Dlatego w razie jakichkolwiek problemów należy zwrócić się do pożyczkodawcy o przedłużenie okresu spłaty lub rozłożenie zadłużenia na mniejsze raty.

Podsumowując, pożyczka pod zastaw samochodu to korzystny wybór dla tych, którzy potrzebują gotówki. Trzeba jednak dobrze sprawdzać umowy i pamiętać o dotrzymaniu warunków, aby nie stracić swojego samochodu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Zalety i wady pożyczek pod zastaw samochodów, 10.0 out of 10 based on 1 rating

3 komentarze

 • Marcin - soskredyt.pl napisał(a):

  Na pewno dobra opcja dla wszystkich tych, którzy nie dostaną kredytu w banku. A i motywacja do terminowej spłaty zadłużenia spora, gdyż Polacy bardzo lubią swoje samochody:)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Adam - Finanovacash.pl napisał(a):

  Fajną pożyczkę pod zastaw samochodu oferuje autozaplo.pl, sprawdzona firma należy do vivusa. Tylko że tam osoba która jest wpisana w BIK pożyczki nie otrzyma.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 • Jan polvest.com.pl napisał(a):

  pożyczki pod zastaw samochodów oferowane są przez wiele firm. Rośnie w siłę taka forma finansowania. Przede wszystkim trzeba działać z głową, bo pożyczki zawsze oznaczają ryzyko i lepiej mieć wszystko dobrze przekalkulowane. Ja mógłbym polecić polvest.com.pl – próbowałem i nie żałuję.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge