Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości ? szybki sposób na gotówkę

Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości ? szybki sposób na gotówkę

Zwykła chwilówka nie może na początek zapewnić kwoty rzędu 2 tysięcy złotych, dlatego jeżeli liczy się wyższą sumę, warto rozważyć pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości. Zabezpieczenie w postaci nieruchomości automatycznie podwyższa wysokość kwoty pożyczek, niemniej jednocześnie związane jest to także z wyższym ryzykiem.

Tego rodzaju pożyczki udzielane są nie w bankach, ale w instytucjach pozabankowych, czyli inaczej parabankach. W związku z tym wyróżniają się lepszą dostępnością i wielu osobom pozwalają na sfinansowanie swoich potrzeb niezależnie od celu. To właśnie sprawia, że stale cieszą się one dużą popularnością.

Dla kogo pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości?

Oferowane przez parabanki prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości to produkty finansowe, które skierowane są do osób nie mających wymaganej przez banki zdolności kredytowej, w tym dla tych zadłużonych, z zasądzonymi egzekucjami komorniczymi, negatywną historią kredytowania. W praktycznie wszystkich przypadkach bank wyda decyzję odmowną.

O pożyczkę może ubiegać się tylko właściciel nieruchomości lub jej współwłaściciel. Także możliwe jest uzyskanie pożyczki pod zastaw nieruchomości należącej do osób trzecich, gdy przystąpią one do umowy.

Warunki udzielania pożyczek prywatnych pod zastaw

Pożyczki pozabankowe charakteryzują się nieskomplikowanymi warunkami, niemniej wymagają potwierdzenia własności nieruchomości ? nie trzeba natomiast dostarczać zaświadczeń o dochodach od pracodawcy, dokumentów z ZUS, US. Także pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości są udzielane bez sprawdzania kredytobiorcy w bazach dłużników takich jak BIK czy BIG.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są udzielane zwykle na maksymalnie 60% wartości nieruchomości, w niektórych instytucjach na 40-50% jej wartości rynkowej w zależności od jej stanu, położenia. Okres ustalany jest indywidualnie, zwykle wynosi około roku, chociaż często jest możliwość jego przedłużenia.

Spłata następować może w comiesięcznych ratach lub może być odroczona do zakończenia okresu spłaty, czyli pożyczkobiorca spłaca wtedy jedną dużą ratę. W większości przypadków wstępną decyzję można otrzymać jeszcze tego samego dnia. Umowa zawierana jest notarialnie.

Podsumowując, jeżeli poszukuje się szybkiego sposobu na gotówkę i jest się właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości, ale bank po złożeniu wniosku wydał decyzję odmowną, wtedy pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości będą błyskawicznym ratunkiem. Dzięki niej można otrzymać pieniądze na dowolny cel i to bez skomplikowanych formalności.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge