Pożyczki pozabankowe pod zastaw gruntów ? ile można uzyskać i na jakich warunkach?

Pożyczki pozabankowe pod zastaw gruntów ? ile można uzyskać i na jakich warunkach?

Kredyty pod zastaw są często jedynym rozwiązaniem, gdy potrzebna jest wyższa kwota. W tym przypadku chętnie wybierana jest pożyczka pod zastaw ziemi ? to oferta dostępna zarówno w bankach, jak i w firmach pożyczkowych. Wtedy, gdy liczy się szybkość oraz brak skomplikowanych formalności, najczęściej pożyczka pod zastaw ziemi wybierana jest jako pozabankowa.

Dla kogo pożyczki pod zastaw ziemi?

Kredyty bankowe, chociaż często dostępne na sprzyjających warunkach i bez znacznych kosztów, nie są dostępne dla każdego. Zasadniczo kredyt pod zastaw ziemi to oferta skierowana głównie do tych osób, które nie dość, że posiadają nieruchomość, to jeszcze dodatkowo mają dobrą zdolność kredytową, czyli odpowiednio wysokie dochody, brak znacznych obciążeń finansowych i dodatkowo brak negatywnych wpisów w bazach dłużników. Bez spełnienia tych warunków bank wyda decyzję odmowną.

Dlatego pożyczka pod zastaw ziemi jest atrakcyjną alternatywą dla każdego, kto chciałby uzyskać szybkie wsparcie bez nadmiernych formalności. Pożyczki tego rodzaju wybierane są chętnie przez rolników, którzy chcą zachować płynność finansową swojej działalności, przez osoby będące w posiadaniu innego typu działek, chcące uzyskać dodatkowe pieniądze na praktycznie dowolny cel ? mieszkanie, wykończenie domu, spłatę innych zadłużeń, leczenie czy wyjazd na wakacje.

Pozabankowa pożyczka pod zastaw ziemi ? warunki

Kwota pożyczki uzależniona jest od wartości gruntów. W celu jej określenia przeprowadzana jest wycena. W większości firm dostępna jest pożyczka pod zastaw ziemi rolnej, pod działki budowlane, rekreacyjne czy leśne. Firmy stosują na ogół ograniczenia co do powierzchni działki ? zwykle minimum 2 Ha, ale dokładne informacje można znaleźć w regulaminach. Stosowane jest także minimum kwoty pożyczki ? przykładowo 10 000 złotych. Oprocentowanie wynosi średnio 1-1,5% w skali miesiąca.

Potrzebne dokumenty

Do uzyskania pożyczki potrzebne będą dokumenty takie jak: dowód osobisty wnioskującego, odpis lub sygnatura z Księgi Wieczystej, akty notarialne lub inne dokumenty potwierdzające nabycie nieruchomości, wypisy z rejestru gruntów i wyrysy (nie starsze niż 3 miesiące), zdjęcia przedstawiające tereny gruntu. Dokumenty te można dostarczyć do firmy osobiście lub też przesłać pocztą elektroniczną, jeżeli jest to dostępna opcja.

Zatem w sytuacji, w której potrzebna jest wyższa suma, pożyczka pod zastaw ziemi jest bardzo atrakcyjną propozycją. Jako pozabankowa dodatkowo nie jest związana z wieloma formalnościami i jest dostępna dla praktycznie każdego właściciela gruntów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Pożyczki pozabankowe pod zastaw gruntów ? ile można uzyskać i na jakich warunkach?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge