Pozabankowy kredyt pod zastaw ziemi ? wysoka wypłata nawet bez zdolności kredytowej

Pozabankowy kredyt pod zastaw ziemi ? wysoka wypłata nawet bez zdolności kredytowej

Grunty mogą być bardzo dobrym zabezpieczeniem wszelkiego rodzaju wierzytelności. Właśnie z tego powodu kredyt pod zastaw ziemi jest jednym z chętnie wybieranych, jeżeli potrzebna jest wypłata pieniędzy w wyższej sumie. Osobom chcącym uzyskać pieniądze pomogą zarówno banki, jak i instytucje pozabankowe.

Uzyskanie wyższego kwotowo kredytu nieraz jest dość trudne bez należytego zabezpieczenia. Banki w tym przypadku oferują hipoteczny kredyt pod zastaw działki, który może być także zaciągnięty przy jej zakupie. Niestety, aby otrzymać pieniądze, trzeba spełnić szereg wymagań, począwszy od posiadania stałej pracy z regularnym wynagrodzeniem, poprzez brak zobowiązań finansowych takich jak inne kredyty i brak negatywnej historii w BIK, a skończywszy na właściwym wieku.

Dlatego nie każdy, kto chciałby otrzymać kredyt pod zastaw ziemi, może sobie na niego pozwolić. Wtedy z pomocą przychodzą instytucje pozabankowe, których pożyczka pod zastaw działki wiąże się ze znacznie bardziej liberalnymi warunkami.

Kredyt pod zastaw ziemi ? podstawowe wymogi

Finansowanie pozabankowe jest skierowane w szczególności do osób, które nie mogą liczyć z różnych względów na kredyt w banku. Często przeszkodą w otrzymaniu pożyczki z parabanku nie jest nawet firma windykacyjna czy komornik.

Jedynym warunkiem, aby pożyczka pod zastaw działki była przyznana, jest posiadanie nieruchomości i poświadczających to dokumentów. Może być to działka budowlana czy też rolna, grunty orne, także działki komercyjne, rekreacyjne czy przemysłowe. Niemniej samo posiadanie działki nie jest gwarantem uzyskania pożyczki, ponieważ dodatkowo nieruchomość musi spełnić wyznaczone wymagania.

Niektóre instytucje pozabankowe udzielają pożyczek pod zastaw ziemi tylko na działki położone w atrakcyjnych lokalizacjach czy działki o minimalnym areale, na przykład 5 hektarów, dlatego na początku prowadzona jest ocena zabezpieczenia, czyli gruntu, która ma na celu określenie jego wartości.

Jak wyznaczana jest kwota kredytu?

Dopiero na podstawie wartości działki określana jest możliwa do uzyskania suma. Zazwyczaj nie przekracza ona 60% wartości nieruchomości, dlatego też przy działce wycenionej na 50 tysięcy złotych, pożyczkobiorca będzie mógł otrzymać około 20 tysięcy złotych. W indywidualnych przypadkach możliwa jest negocjacja kwoty pożyczki.

Zatem oferowany przez instytucje pozabankowe kredyt pod zastaw ziemi jest korzystnym rozwiązaniem, jeżeli poszukuje się szybkiego wsparcia finansowego na wyższą sumę, także bez posiadania niezbędnej przy kredytach bankowych zdolności kredytowej.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge