Masz swój samochód? Masz dobry kredyt!

Masz swój samochód? Masz dobry kredyt!

Pożyczki gotówkowe zwykle opiewają na niskie kwoty, dlatego wtedy, gdy potrzebuje się większej gotówki, potrzebny będzie kredyt z zabezpieczeniem. W tym przypadku kredyt pod zastaw auta może sprawdzić się bardzo dobrze ? wystarczy tylko samochód, aby uzyskać pieniądze na korzystnych warunkach. Na czym dokładnie polega taka oferta i do kogo jest skierowana? Ile pieniędzy może dać kredyt pod zastaw auta?

Dla kogo kredyt pod zastaw auta?

Aktualnie kredyt pod zastaw auta to oferta dostępna głównie w firmach pozabankowych, ale jest on produktem dostępnym na atrakcyjnych warunkach. Kredyt tego typu są praktycznie dla każdego, kto posiada własny samochód. Warto pamiętać, że kredyt pod zastaw auta jest udzielany nie na zakup samochodu, ale pod jego zastaw, dlatego pojazd stanowi zabezpieczenie, chociaż oczywiście uzyskane pieniądzem można wydać na dowolny cel, także na inny samochód.

Nie musisz oddawać samochodu

Kredyty pod zastaw aut są przeznaczone dla tych osób, które posiadają samochód na własność. Samochód musi być zarejestrowany na kredytobiorcę oraz nie może być przedmiotem zajęcia komorniczego, obciążeń finansowych, a także innych związanych z prawami osób trzecich.

Zanim pożyczka pod zastaw auta zostanie udzielona, dane te są sprawdzane przez pracowników firm pożyczkowych. Firmy najczęściej proszą klientów o dokumenty takie jak dowód tożsamości, dowód rejestracyjny samochodu, karta pojazdu, ubezpieczenie OC.

Czasami konieczne jest przedstawienie dodatkowego dokumentu potwierdzającego adres zamieszkania. Samochodem, który jest przedmiotem zastawu, można cały czas jeździć ? nie jest on odstawiany na parking, dlatego pod tym kątem jest to bardzo korzystne rozwiązanie i nie stanowi ono ograniczenia dla kredytobiorcy.

Ile można pożyczyć?

Kredyty pod zastaw samochodów dostępne są zazwyczaj na przystępnych warunkach także pod kątem kosztów. Większość firm udziela kredytu na 50% wartości samochodu, ale niektóre oferują około 60% jego wartości ustalonej przez rzeczoznawcę.

Oprocentowanie jest zazwyczaj podobne do ofert firmy pozabankowych udzielających chwilówek, przykładowo za uzyskaną kwotę 2000 złotych trzeba będzie zwrócić około 2400 złotych po 30 dniach. Dokładne warunki warto sprawdzić w umowie. Firmy pożyczkowe udzielające kredytów pod zastaw samochodów działają na terenie całej Polski ? ich adresy można znaleźć w sieci.

Gdy wobec tego potrzebna jest szybka gotówka, kredyt pod zastaw auta może być bardzo dobrym rozwiązaniem jako alternatywa dla zwykłych pożyczek. Dzięki niemu można uzyskać wyższą sumę bez dodatkowych wymogów.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge