Kredyt pod zastaw samochodu ? jak wziąć, ile można dostać?

Kredyt pod zastaw samochodu ? jak wziąć, ile można dostać?

Zabezpieczeniem kredytu mogą być nie tylko nieruchomości takie jak domy lub działki. Także można wziąć kredyt pod zastaw samochodu, aby otrzymać szybko gotówkę. Tego rodzaju usługi głównie świadczone są przez instytucje pozabankowe.

Żeby wnioskować o kredyty pod zastaw samochodu, nie trzeba dysponować dodatkowymi zabezpieczeniami. To często bardziej korzystne rozwiązanie niż zwykła chwilówka pozabankowa, ponieważ dzięki zabezpieczeniu, którym jest samochód, kwota kredytu może być znacznie wyższa. W tym przypadku działa zwykle prosta zasada ? masz auto, czyli masz kredyt pod zastaw auta. Są jednak ograniczenia.

Jakie warunki należy spełnić?

Warunkiem jest oczywiście własność samochodu ? musi być on zarejestrowany na pożyczkobiorcę, wolny od zajęć komorniczych i innego rodzaju obciążeń finansowych. Dlatego jeżeli samochód jest spłacalny w ramach kredytu czy leasingu, nie może być on przedmiotem zastawu. Instytucje przed udzieleniem pożyczki sprawdzają samochody w bazach, dlatego należy podać im dane swoje oraz pojazdu. Dodatkowo pod uwagę brany jest stan techniczny pojazdu i wiek, na podstawie których określana jest jego wartość.

Wśród wymaganych dokumentów w celu uzyskania kredytu pod zastaw samochodu znajdują się: dowód osobisty właściciela auta, karta pojazdu, dowód rejestracyjny oraz polisa OC. Samochód musi mieć aktualne badania techniczne. Nie jest wymagane posiadanie polisy AC.

Ile można dostać?

Tak jak inne pożyczki pod zastaw, także pożyczka pod zastaw auta nie daje 100% sumy wartości samochodu będącego zabezpieczeniem. Zwykle jest to do około 50% wartości samochodu, jednak wiele instytucji pozabankowych umożliwia negocjacje i w indywidualnych przypadkach można otrzymać wyższą kwotę. Okres pożyczki nie jest zazwyczaj długi ? niektóre firmy udzielają jej na 30 dni, ale z możliwością przedłużenia okresu spłaty, ale inne nawet na 10 lat. Oprocentowanie jest dość wysokie, niemniej niższe niż dla zwykłych chwilówek pozabankowych.

Weź kredyt pod zastaw samochodu i korzystaj z niego dalej!

W większości przypadków pożyczka pod zastaw samochodu to bardzo wygodne rozwiązanie. Jeżeli jest ona udzielana przez instytucję specjalizującą się właśnie w tym sektorze, nie jest konieczne oddawanie samochodu fizyczne pod zastaw, czyli nie trzeba odstawiać go na parking wierzyciela. Przez cały okres trwania pożyczki pod zastaw samochodu, można bez problemu z niego korzystać, dojeżdżając do pracy, na zakupy czy na wakacje.

Zatem kredyt pod zastaw samochodu to atrakcyjna propozycja dla zmotoryzowanych osób, które potrzebują gotówki od ręki i w wyższej sumie, której nie mogą zagwarantować przeciętne pożyczki pozabankowe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

1 Comment

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge