Gdzie po kredyt pod zastaw działki?

Gdzie po kredyt pod zastaw działki?

Zwykłe pożyczki gotówkowe nie są w stanie pomóc w sfinansowaniu dużych wydatków. Gdy potrzebna jest wysoka kwota, kredyt pod zastaw działki może być najlepszym rozwiązaniem.

Dzięki niemu można otrzymać nawet kilkaset tysięcy złotych na atrakcyjnych warunkach, zarówno w bankach, jak i w instytucjach pozabankowych. Jeżeli chcesz uzyskać kredyt pod zastaw działki, powinieneś dokładnie zapoznać się z aktualnie dostępnymi ofertami, aby dobrać taką, która będzie wyróżniała się atrakcyjnymi warunkami oraz niskimi kosztami.

Do banku czy pozabankowo?

Większość klientów decyduje się na kredyt pod zastaw działki w instytucjach bankowych. Kredyt ten może być udzielony jako hipoteczny na działkę, która ma być przedmiotem transakcji, ale również działka będąca już w posiadaniu kredytobiorcy może być zastosowana jako zabezpieczenie. Jednakże przeszkodą w uzyskaniu kredytu tego typu są na ogół niskie zarobki, a także negatywna historia kredytowania w bazach typu BIK.

Banki, zanim udzielą kredyt pod zastaw działki, dokładnie badają sytuację finansową swoich potencjalnych klientów i w przypadku braku spełnienia wskazanych wymagań, wydają decyzję negatywną.

W takim przypadku można wybrać inne rozwiązanie ? pożyczka pod zastaw działki udzielana przez firmę pozabankową. Oferty tego rodzaju są przeznaczone dla klientów, którzy potrzebują pieniędzy na dowolny cel i nie mogą spełnić wymagań instytucji bankowych wskazanych powyżej. Warunki są zachęcające, dlatego oferty tego rodzaju cieszą się dużym powodzeniem.

Pozabankowy kredyt pod zastaw działki

Kredyty pozabankowe pod zastaw działki udzielane są tym osobom, które posiadają nieruchomość lub są współwłaścicielem nieruchomości. Także wiele firm udostępnia opcję wnioskowania o kredyt pod zastaw działki w przypadku, w którym osoba trzecia jako właściciel nieruchomości wyrazi na to zgodę. Zabezpieczeniem jest zabezpieczanie bądź też wpis w dziale IV Księgi Wieczystej, czyli hipoteka.

Kredyty udzielane są na około 50% uśrednionej wartości nieruchomości określanej przez rzeczoznawcę. Zazwyczaj okres spłaty wynosi od 12 do 36 miesięcy, niemniej można również podpisać umowę na dłuższy okres ? zależne jest to od warunków danej firmy kredytowej.

Oprocentowanie kredytów tego typu nie odbiega na ogół znacznie od oprocentowania kredytów bankowych ? to około 1,2-1,5% miesięcznie, niemniej dodatkowym kosztem jest prowizja, ubezpieczenia oraz innego rodzaju opłaty, przykładowo za rozpatrzenie wniosku kredytowego, dlatego należy dokładnie się z nimi zapoznać przed sygnowaniem umowy.

Teraz kredyt pod zastaw działki to jeden z najchętniej wybieranych produktów bankowych i pozabankowych wtedy, gdy potrzebne jest wsparcie finansowe rzędu kilkudziesięciu czy kilkuset tysięcy złotych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)

There are no comments yet, add one below.

Leave a Reply


Name (required)

Email (required)

Website

CommentLuv badge